Guest Join UsHey Misafir,
Üye Olarak Aşşağıdakilerdan Faydalanabilirsin
Soru Çözümlerine Cevap Alabilirsin.
Ders Notu Paylaşabilirsin ve Alabilirsin
Sınavlar Hakkında Duyuru ve Bilgiler
ve Dahası İçin.. veya Ücretsiz Üye Ol


Ders Ortağım Eğitim Videoları izlemek için. Tıklayın
Forum Duyurusu: Forum Kullanım Kuralları
FORUM GENEL KURALLARI

Forumumuzda amacımız öğrenci, öğretmen ve velilerimize en iyi hizmeti sağlamak ve birbirinden farklı bir çok insanı bu platformda sorunsuz bir şekilde ağırlamak. Bu yüzden bazı kurallara uymanız gerekmekte. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 1. Forumumuzdaki en önemli kurallarımızdan biri Türkçe'nin doğru kullanımıyla ilgilidir. Her bir mesajda mutlaka Türkçe imla kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. 2.-11. kurallar Türkçe'mizin doğru kullanımı ile ilgili kurallarımızdır.

 2. Yabancı harfler yerine Türkçe harfler kullanın. 'Yok' yerine 'yoq', 've' yerine 'we' gibi kullanımlar hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.

 3. İnternet sohbet dilinde çok kullanılan 'tmm, ok, nbr, slm, saol, tşk, geliom, deil, öle' gibi kullanımlar kesinlikle yasaktır.

 4. Noktalama işaretlerine dikkat edin. Cümlelerinize büyük harfle başlayıp, cümlenizi nokta ile sonlandırın.

 5. Soru işareti, ünlem işareti gibi noktalama işaretlerini yerinde kullanın.

 6. Nokta ve virgülden sonra boşluk bırakın, öncesinde boşluk bırakmayın. Bu, yazınızın okunabilirliğini arttıracaktır.

 7. '-mı, -mi' gibi soru eklerini, 'dahi' anlamındaki '-de, -da' eklerini bitişik değil, ayrı yazın.

 8. Kısaltmaları büyük harfle yazın. Örnek: TDK, MEB, ÖSYM, TEOG, YGS gibi...

 9. Gereksiz kalın (bold) yazım kullanmayın.

 10. Konu başlıklarında nokta kullanmayın.

 11. Türkçe imla kurallarına uymayanları konu altında mesaj yazarak uyarmak ceza sebebidir. Bu tarz bildirimler için sadece yazının altında yer alan [b]'[/b]Şikayet Et[b]'[/b] butonunu kullanın. Yönetime ne kadar yardımcı olursanız, o kadar güzel ve düzgün bir platformda yer alırsınız.

 12. Başka sitelerde/forumlarda yazan ya da sizin yazmış olduğunuz konuları kopyala-yapıştır şekilde forumumuza taşımak kesinlikle yasaktır ve süresiz uzaklaştırma cezası sebebidir.

 13. Aynı mesajı iki kez göndermeyin. Eğer yanlışlıkla gönderdiyseniz silin.

 14. Aynı mesajı dikkat çekmek ya da başka sebeplerden dolayı farklı konuların altına yazmayın. Bu spam'dir ve cezası süresiz uzaklaştırmadır.

 15. Farklı soru(n)larınız için farklı konular açın, diğer konuların altına yazmayın.

 16. Sorunuz ya da sorununuz çözüldüyse, bunun çözümünü konunuzun altında belirtin. Böylelikle aynı soru(n)dan muzdarip diğer kullanıcılarımız farklı bir konu açmak zorunda kalmazlar. Bu platformun paylaşım ve dayanışma platformu olduğunu unutmayın.

 17. Uzun bir yazınız/sorunuz/sorununuz vs. varsa, yazınızda paragraf kullanın. Çok fazla cümle içeren tek bir paragraftan oluşan yazılar genellikle göze çok uzun/karışık gelecek ve okunmayacaktır.

 18. Konu açmadan önce [b]'[/b]Arama[b]'[/b] bölümünü kullanarak sorunuzun/sorununuzun/bilgi paylaşımınızın daha önce paylaşılıp paylaşılmadığını kontrol edin. Böylelikle hem zamandan kazanır, hem de forumu gereksiz başlıklarla doldurmamış olursunuz.

 19. Konu başlığınızda 'içeri, lütfen, aciiiil, yardım' vb. söylemlerde bulunmayın. Konu başlığınız, konu içeriğini özetlemelidir.

 20. Kesinlikle 'korsan' sitelere link vermeyin. Reklam amacı güden link vermek, uyarılmadan süresiz uzaklaştırma sebebidir.

 21. İmzada link ve görsel kullanımı yasaktır.

 22. Eski konuları gereksiz bir şekilde öne çıkarmak yasaktır.

 23. Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız, sizinle iletişime geçmek, size yardımcı olmak ya da sizden yardım isteyecek insanların işini kolaylaştıracaktır.

 24. 'Kitap' bölümünde ve forumun herhangi bir yerinde ticaret yapmak yasaktır. Kitap bölümünde sadece takas yoluyla alış-veriş yapılabilir. Bu şekilde yapılan alış-verişlerden ve özel mesaj yoluyla kaçak bir şekilde yapılan ticaretlerden forumumuz sorumlu değildir.

 25. Küfür, hakaret, argo, aşağılama, tahrik etme gibi söylemler içeren mesajlar süresiz uzaklaştırma sebebidir.

 26. Kadınlara karşı nefret söylemi, küçük düşürme, cinsiyetçi söz ve imalar uyarılmadan süresiz uzaklaştırma sebebidir.

 27. Mustafa Kemal Atatürk hakkında kötü söz, hakaret, aşağılama vb. söylemler uyarılmadan süresiz uzaklaştırma sebebidir.

 28. Din, siyaset[b],[/b] vb. konular hakkında konu açmak, tartışmak, avatarlarda din, siyaset, propaganda vb. görsel kullanmak yasaktır.

 29. Telif hakkı taşıyan dosya/döküman/yazı paylaşımı yasaktır.

 30. İndirdiğiniz tüm dosyaları virüs taramasından geçiriniz. Olumsuz hiçbir durumdan forumumuz sorumlu değildir.

 31. Admin ve moderatörler, 'Forum Kuralları'nı değiştirme ve yeni kural ekleme hakkına sahiptir. Yeni eklenen ya da değiştirilen kurallar bu sayfada değiştirilecek ve o tarihten itibaren geçerli sayılacaktır.

 32. Forumumuza üye olan herkes 'Forum Kuralları' nı okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Forumumuzda bazı kurallar hariç (yukarıda belirtilmiştir) önce mesaj yoluyla uyarı cezası verilmektedir. Tekrarı halinde 1 günlük uzaklaştırma cezası verilir. 1 gün sonra forumda tekrar yazmaya devam edebilirsiniz. Aynı ihlalden dolayı aldığınız cezaların sayısı 5'i geçtiğinde, uzaklaştırma cezası 1 haftaya çıkar. Devamı halinde uzaklaştırma cezası artabilir. Toplam cezalarınız 5'i geçtiğinde de ceza süreleri uzayabilir.

DÖKÜMAN VE TELİF HAKKI BİLDİRİMİ
 1. Forumumuzdaki dökümanların bir bölümü üyelerimiz, bir bölümü site yönetimi tarafından sadece salt yarar sağlamak amacıyla ve iyi niyet çerçevesinde paylaşılmaktadır. Sitemizdeki dökümanlardan maddi bir kazanç amacı gütmemekteyiz.

 2. 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre hakkı ihlal edilen kişi/kurumlar öncelikle 3 (üç) gün içinde ihlalin durdulmasını istemek zorundadır.

 3. Döküman sahibi ya da telif hakkı sahibi, telif hakkı bildiriminde bulunduğu taktirde en geç 24 saat içerisinde ilgili döküman ya da dökümanları varsa açılan döküman konusu ile birlikte kaldırmayı garanti etmekteyiz.

 4. Sitemizdeki 'Ders Notları' kategorisindeki içeriklerin telif hakları içeriklerin sahiplerine ve/veya yasal temsilcilerine aittir.

 5. Sitemizdeki diğer tüm fotoğraf, yazı, materyal, dosya, döküman, kod, methodların her türlü elektronik ve gerçek ortamda yayın hakkı (aksi ilgili sayfalarda ayrıca belirtilmediği sürece) dersortagimBağlantıları görüntüleme izniniz yok. Üye ol yada Giriş Yap görüntülemek için. a aittir. Bu içerikler sadece link verilmek suretiyle kaynak gösterilerek başka platformlarda paylaşılabilinir.

 6. Sitemize eklenen tüm dökümanlar site yönetiminin denetiminden geçmektedir. Eklenen döküman/dökümanlar 'rar, zip' gibi sıkıştırma uygulanmadan eklendiyse, yönetim tarafından sıkıştırılıp tekrar içeriği ekleyen üyemizin kimliğiyle ve dökümana hiçbir müdahele edilmeden düzenlenir.

 7. Microsoft OneDrive, Yandex Disk, DropBox veya Google Drive gibi Cloud servisleri dışında, Dosya.tc ve dosya.co gibi virüs yayan dosya paylaşım sitelerinden döküman ve her türlü içerik yüklemek kesinlikle yasaktır ve süresiz uzaklaştırma cezası sebebidir.

 8. Sitemizden indirdiğiniz içerikleri virüs taramasından geçiriniz. Her ne kadar tüm dökümanlar site yönetimimizin kontrolünden geçse de gözden kaçabilecek bu tarz durumlardan sitemiz sorumlu değildir.

 

 

Telif : Dökümanları dosya paylaşım sitelerinden almaktayız. Herhangi bir telif hakkı bulunulması durumunda sitemiz (dersortagim.com) hiçbir sorumluluk kabul etmez. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime (dersortagi@gmail.com) geçildiği taktirde uyar kaldır prensipine göre 3 iş günü içerisinde sitemizden kalıcı olarak silinir.


Hakkımızda Ders Ortağım

Ders Ortağım tarafından öğrenci, öğretmen ve veliler için her türlü bilgi, haber, döküman, tartışma ve eğitim hakkında her şeyden faydalanmaları ve paylaşımcı bir topluluk olarak birbirleriyle dayanışma içinde olmaları için oluşturulmuş eğitim platformudur.

              Hızlı Linkler

              Kullanıcı Linkleri

             Black Link